Czym jest RTP i jak wpływa na wygrane

Przewaga RTP i kasyna online

Return to player (RTP) to miara zwrotu, czyli tego, ile automat do gry wypłaca graczowi. Najczęściej wartość ta jest wyrażana w procentach i prawie zawsze jest poniżej 100%. Różnica między 100% a RTP automatu do gry nazywana jest krawędzią kasyna online i jest to matematyczna krawędź, która pozwala kasynu online na osiągnięcie zysku w dłuższej perspektywie. Automaty z procentem RTP bliskim 100% są często nazywane „luźnymi” automatami, co oznacza, że ​​mają bardzo wysoki procent wypłat. Natomiast gry o niskim RTP nazywane są „ciasnymi”, co w języku angielskim oznacza „ciasne”.

Na przykład, jeśli grasz w automacie o wartości RTP 95%, przewaga kasyna online wynosi 5%. Oznacza to, że średnio maszyna wygrywa 5% każdego postawionego zakładu. Oczywiście automaty do gry, które zaakceptowałyby zakład 1 dolara i przyniosłyby wygraną 95 centów w każdym obrocie, byłyby strasznie nudne, nie wspominając już o niemożliwości wygrania przeciwko graczowi. W związku z tym automaty do gry są zaprojektowane z tabelami wypłat, które dają graczom szansę na wygraną w krótkim okresie, przy jednoczesnym utrzymaniu zysków dla swoich operatorów w dłuższej perspektywie i dla szerokiej bazy graczy. Gracz wybierający automat o wysokim RTP lub „luźny” (lub przynajmniej unikający automatów o niskim RTP) przedłuży swoje sesje gry na dłuższą metę, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się większą liczbą spinów w ramach swojego budżetu i uzyskać lepszy stosunek jakości do ceny.

Wartości RTP dla automatów online i ich zmienność

Niektóre automaty do gier mają zakres RTP ze znaczną różnicą między wartościami maksymalnymi i minimalnymi. Może to wskazywać na jedną z kilku możliwości, takich jak gry z różnymi tabelami wypłat, które mogą być wybierane i/lub konfigurowane przez operatora, różnice w wypłatach w oparciu o zakład postawiony przez gracza lub różnice w rundach bonusowych, w których płaci się mniej więcej w zależności od wybory dokonywane przez graczy.

Wartości RTP dla automatów do gier mogą się zmieniać w czasie ze względu na aktualizacje oprogramowania i zmiany wprowadzane w automatach przez ich twórców.

Wpływ RTP na wysokość premii

Warto wiedzieć, że na względną wartość bonusu w kasynie online mogą wpływać wybrane przez Ciebie sloty i ich wartości RTP. Krótko mówiąc, masz największą szansę na wygraną i spełnienie wymagań dotyczących zakładów bonusowych, wybierając automaty z wyższym procentem RTP.

Jak zawsze, powinieneś uważnie przeczytać warunki związane z premią, o którą się ubiegasz. Wiele kasyn online ma w swoim arsenale automaty do gier z ponadprzeciętnymi wartościami RTP. Możesz uzyskać przewagę, grając w automaty z RTP na poziomie około 96,7% lub wyższym. Jeśli Twój bonus wymaga wyższego zakładu, musisz grać na automatach z RTP wynoszącym około 97,5% lub wyższym, aby utrzymać swoją przewagę.